Cvičení na balančních plochách pro pedagogické pracovníky

Obsahem kurzu je seznámení cílové skupiny s pedagogickými a metodickými postupy při výuce cvičení na balančních plochách (balanční podložka, válcová úseč, kulová úseč, overball, gymball, bosu). Forma účasti na kurzu je prezenční, školení je rozděleno do tří dnů (9 výukových bloků). Kurz umožní frekventantům získat kompetence, které je oprávní k vedení žáků při cvičení na balančních plochách.

V rámci kurzu si frekventanti osvojí pedagogické, metodické a bezpečnostní zásady pro výuku cvičení na balančních plochách. Celý kurz je primárně zaměřený na zásady zdravotně kondičního cvičení na balančních plochách. Důraz bude kladen na vhodný výběr balančních pomůcek na cvičení. Obsahem semináře je v teoretické části: anatomie hybnosti, svalové dysbalance, druhy pohybů a jejich zařazení do cvičební jednotky. V praktické části: nácvik správného dýchání, výchozí cvičební polohy na balančních pomůckách a jejich korekce, cvičení na jednotlivých balančních pomůckách (pevných – dřevěných, plastových; mechových; napuštěných vzduchem), nácvik a správný výběr cviků pro jednotlivé části výuky: uvolnění, strečink, stabilizace, posílení, koordinace, relaxace.

Závěrečná zkouška se sestává ze dvou částí: metodický výstup účastníka kurzu a korekce cvičících.

cer balační pomucky