Dětská atletika pro pedagogické pracovníky

Obsahem kurzu je seznámení cílové skupiny se sadou dětského atletického nářadí a náčiní, metodikou nácviku atletických disciplín s využitím těchto pomůcek a zábavnými formami výuky i soutěží. Forma účasti na kurzu je prezenční, školení je rozděleno do tří částí (9 výukových bloků). Kurz umožní frekventantům získat kompetence, které je oprávní k vedení žáků při dětské atletice.

V rámci kurzu si frekventanti osvojí pedagogické, metodické a bezpečnostní zásady pro výuku s pomůckami sady Kids athletics, seznámí se s projekty IAAF (Kids Athletics) a ČAS (Atletika pro děti a Atletika pro děti do škol). Obsahem semináře je v teoretické části: základní charakteristika atletiky jako sportu vhodného pro všechny děti, seznámení s fyziologickými účinky atletických disciplín a klíčovými momenty základních atletických dovedností a informace o dostupných metodických materiálech včetně jejich prezentace. V praktické části: seznámení s pomůckami sady dětské atletiky, různými způsoby využití ve všech částech cvičebních hodin, správná metodika nácviku dovedností a možnosti uspořádání soutěží (ve třídě, škole, příp. i mezi školami).

Odborným garantem celého kurzu je Mgr. Petr Jeřábek, Ph.D. (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ).

cer atletika