Lezení na umělé stěně pro pedagogické pracovníky

Obsahem kurzu je seznámení cílové skupiny s pedagogickými, metodickými a bezpečnostními postupy při výuce lezení na umělé horolezecké stěně. Forma účasti na kurzu je prezenční, školení je rozděleno do tří dnů (10 výukových bloků). Kurz umožní frekventantům získat kompetence, které je oprávní k vedení žáků při výuce lezení na umělé stěně.

V rámci kurzu si frekventanti osvojí pedagogické, metodické a bezpečnostní zásady pro výuku lezení na umělých lezeckých stěnách. Celý kurz je primárně zaměřený na zásady bezpečného pohybu a provozu v prostoru umělých lezeckých stěn. Velký důraz bude kladen na výukové prostředky, které mají za úkol zajistit bezpečnost budoucích svěřených žáků s ohledem na různé věkové a výkonnostní zařazení a také na jejich individuální požadavky. Obsahem semináře je příprava a vedení programu (výuky), nácvik pokročilých technických dovedností a lezeckých technik, práce s horolezeckým materiálem, metodika vedení skupiny, bezpečnostní standardy atd.

Odborným garantem celého kurzu je Mgr. Jaroslav Kupr, Ph.D. (jaroslav.kupr@tul.cz).

Závěrečná zkouška obsahuje metodický výstup, jištění prvolezce, vylezení cesty obtížnosti 5 UIAA na prvolezce.

cer lezeni