Šetrná sebeobrana pro pedagogické pracovníky

Cena kurzu: 2000,- Kč

Obsahem kurzu je seznámení cílové skupiny s postupy, jak správně zvládat problémové chování osob ve školní praxi včetně nácviku dovedností využitelných ke zvládnutí nebezpečných situací osobního ohrožení. Forma účasti na kurzu je prezenční, školení je rozděleno do tří dnů (17 výukových bloků). Kurz umožní frekventantům získat kompetence, které jim napomohou správně zvládat problémové chování osob ve školní praxi.

V rámci kurzu se frekventanti seznámí s metodami a postupy zvládání problémového chování osob ve školní praxi. Celý kurz je primárně zaměřený na praktický nácvik vybraných dovedností, včetně řešení situace ohrožení agresivními osobami. Obsahem semináře je také seznámení s teoretickými aspekty práce s agresivními osobami, včetně možností předcházení agresivního chování a deeskalace konfliktu. Pozornost je věnována i právnímu rámci.

Cílovou skupinou tvoří učitelé 1. stupně ZŠ, učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé gymnázií, učitelé SOŠ a SOU, učitelé speciálních škol, vychovatelé školských zařízení, trenéři sportovních škol, učitelé - vedoucí školních zájmových kroužků a klubů, speciální pedagogové, učitelé VOŠ, pedagogové volného času.

Odborným garantem celého kurzu je PhDr. Bc. Tibor Slažanský, Ph.D. (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ).

Závěrečná zkouška zahrnuje předvedení vybraných pohybových dovedností, technik řešení krizové situace.

cer sebo