PROPOZICE Akademického mistrovství České republiky ve skialpinismu

úterý, 25 únor 2020 06:56

Závod vypisuje: Česká asociace univerzitního sportu

Pořadatel: KTV TU v Liberci je pořadatelem 5. ročníku AM ve skialpinismu. Akademické mistrovství se uskuteční v rámci 29. ročníku mezinárodních skialpinistických závodů a Mistrovství ČR ve skialpinismu, kde je hlavním pořadatelem Ski alp club Špindlerův Mlýn ve spolupráci s Horskou službou Krkonoše.

Místo konání soutěže: Špindlerův Mlýn, Bedřichov, start a cíl závodu bude cca 100 metrů od sportovní víceúčelové haly, závod probíhá v oblasti Medvědína.

Termín soutěže: sobota 14.3. 2019

Všeobecná ustanovení:

Přihlášky:

Přihlášky je nutno zaslat nejdéle ve čtvrtek 12. 03. 2019 do 18,00 hod. na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . V přihlášce je nutno uvést jméno, příjmení, klubová příslušnost, členství ČHS, kategorii a datum narození + VŠ, kde je závodník studentem

Povinná výzbroj:

Trať A: - stoupací železa - sedací úvazek - smyčka min. 1,5 m dlouhá - karabina s pojistkou - lyže se skialpinistickým vázáním (umožňujícím chůzi a sjezd), délka lyží nesmí být kratší jak 160 cm pro muže a 150 cm pro ženy, minimální šířky 60 mm - stoupací pásy - skialpinistické boty dostatečně vysoké, aby pokryly kotníky s podrážkou Vibram - pár skialpinistických nebo běžeckých holí - lékárnička = sterilní obvaz + elastický obvaz + trojcípí šátek + alu fólie - batoh s úchyty na lyže - přilba - brýle - čepice - rukavice - čelovka - minimálně dvě vrstvy oblečení spodní části těla s dlouhými nohavicemi přesné velikosti závodníka: 1. vrstva – závodní oblečení, 2. vrstva – z větru vzdorného materiálu - minimálně 3 vrstvy oblečení horní částí těla s dlouhými rukávy přesné velikost závodníka: 1. vrstva – závodní oblečení, 2. vrstva – teplé oblečení s dlouhým rukávem ( např. POLAR FLEECE ) – za teplé oblečení se nepovažuje spodní prádlo, 3. vrstva – z větru vzdorného 2 materiálu.

Trať B: - lyže se skialpinistickým vázáním (umožňujícím chůzi a sjezd), délka lyží nesmí být kratší jak 160 cm pro muže a 150 cm pro ženy, minimální šířky 60 mm - stoupací pásy - skialpinistické boty dostatečně vysoké, aby pokryly kotníky s podrážkou Vibram - lékárnička = sterilní obvaz + elastický obvaz + trojcípí šátek + alu fólie - batoh s úchyty na lyže - přilba - brýle - čepice - rukavice - čelovka - minimálně dvě vrstvy oblečení spodní části těla s dlouhými nohavicemi přesné velikosti závodníka: 1. vrstva – závodní oblečení, 2. vrstva – z větru vzdorného materiálu - minimálně 3 vrstvy oblečení horní částí těla s dlouhými rukávy přesné velikost závodníka: 1. vrstva – závodní oblečení, 2. vrstva – teplé oblečení s dlouhým rukávem (např. POLAR FLEECE) – za teplé oblečení se nepovažuje spodní prádlo, 3. vrstva – z větru vzdorného materiálu. Pro všechny kategorie je povinné používat ochranou přilbu s certifikátem UIAA, pouze pro kategorie OPEN lze použít přilby cyklistické.

Tratě: Tratě závodu budou vedeny na území Krkonošského národního parku, a proto je třeba dbát zvýšené opatrnosti na ochranu přírody.

kolo: 7,3 km – 630 m převýšení –muži open, ženy open

kola: 13,4 km – 1230 m převýšení – ženy

kola: 19,5 km – 1830 m převýšení – muži

Program: 14. 03. SO

12:30 – 14:30 prezence, výdej startovních čísel

14:30 - výklad trati v prostoru prezence

15:00 – hromadný start

18:00 - ukončení závodu

18:00 – 20:00 občerstvení ve sportovní hale

20:00 – vyhlášení výsledků závodu a M-ČR - vyhlášení kategorie akademiků - vyhlášení celkových vítězů ČP

Startují: Studenti VŠ a VOŠ z českých škol, kteří se prokážou dokladem o studiu.

Ubytování: Ubytování je plně hrazeno ČAUS po předložení řádných finančních dokladů.

Stravování: po ukončení závodu zajištěna večeře

Doprava: individuální, propláceno ČAUS po předložení řádných finančních dokladů podle brožury SPVŠ

Startovné: propláceno ČAUS

Závodní kancelář: Prezence proběhne v prostoru sportovní haly Vojenské zotavovny Bedřichov ve Špindlerově Mlýně, kde bude možnost uložení věcí.

Tituly: Vítězové získají titul „Akademický mistr ČR ve skialpinismu pro rok 2019 na trati A nebo B.“

Karolína Grohová

ředitel závodu

Katedra tělesné výchovy a sportu