Související odkazy

Partneři KTV

Louthanová Sportovkyní roku 2018

úterý, 12 březen 2019 14:02

Teprve 19letá naděje českého snowboardcrossu Kateřina Louthanová vyhrála v anketě Sportovec Technické univerzity v Liberci za rok 2018.

Kateřina v loňském roce stihla účast na olympiádě v jihokorejském Pchjongčchangu, kde se ovšem zranila před kvalifikací, vybojovala 20. místo na MS, 8. místo na MS juniorů, 7. místo v evropském poháru ve Francii a  4. místo v juniorském závodě v Německu. Porota už nemohla započítat úspěch nedávný, a sice 5. místo na zimní univerziádě v Krasnojarsku, kde reprezentovala Technickou univerzitu v Liberci. Vybojovala ho v den konání Sportovního plesu Technické univerzity v Liberci, na kterém se anketa tradičně vyhlašuje. Cenu v podobě putovního štítu tak za ni v sobotu 2. března v sále Kulturního a společenského centra Lidové sady  přebírala kamarádka.

„Teď začínám na škole druhý semestr studijního oboru Rekreologie, jsem potěšená, že lidé z poroty si všimli, že na škole jsem a že sledovali mé závody,“ řekla redakci T-UNI Kateřina Louthanová, rodačka z Jablonce nad Nisou. „Jezdím ještě obě kategorie, i za juniory. Na začátku letošního dubna mě čeká vrchol této juniorské sezóny, a to bude mistrovství světa ve Slovinsku,“ dodává Kateřina.

Loni ocenění Nejlepší sportovec TUL získal závodník enduro na horských kolech Milan Myšík, rok před ním florbalista Radek Valeš, v minulosti například také běžkyně na lyžích a skialpinistka Karolína Grohová.

Katedra tělesné výchovy a sportu