Letní kurzy

Turistika a sporty v přírodě

BC | povinný | Tělesná výchova se zaměřením na vzdělávání
Kurz je zaměřen na sportovní aktivity v přírodě, vhodné pro děti pubescentního věku. Zaměření letního kurzu - hry, orientace a cvičení v přírodě, lanové techniky, kanoistika, cykloturistika apod.

Letní sportovní kurz

BC | POVINNÝ | Sport se zaměřením na zdravý životní styl
Cílem kurzu je na základě praktické realizace seznámit studenty s možnostmi a zásadami pohybových aktivit v přírodě. Zaměření kurzu je orientováno na pobyt v přírodě a na aktivity s ním spojené. Výuka je zaměřena na aktivní formy pohybu a pobytu v přírodě, sportovní aktivity, prevenci subjektivních a objektivních rizik, první pomoc, orientaci v přírodě atd. Součástí kurzu jsou i společenské a poznávací aktivity. Kurz je zaměřen na aktivity, které úzce souvisí s cílovým zaměřením studenta. Obsahem kurzu jsou teoretické přednášky a prezentace, důraz je však kladen na aktivní praktické zapojení studentů do všech jednotlivých aktivit.

Kurz pobytu v letní přírodě

BC | Povinný | Rekreologie
Cílem předmětu je seznámit studenty s možnostmi a zásadami pohybových aktivit v přírodě. Výuka je zaměřena na aktivní formy pohybu a pobytu v přírodě, sportovní aktivity, prevenci subjektivních a objektivních rizik, první pomoc, orientaci v přírodě atd. Součástí kurzu jsou i společenské a poznávací aktivity.

Kurz outdoorových aktivit – letní část

BC | Povinný | Rekreologie
Zaměření kurzu je orientováno na pobyt v přírodě v podzimní krajině. Charakter je putovní v oblasti hor, za využití rozličných možností transportu (chůze, běh, cyklistika, vodáctví, hybridní přesuny apod.).

Kurz pobytu v přírodě

MGR | Povinný | Učitelství pro 2. st. ZŠ a Učitelství pro SŠ a 2. st. ZŠ
Kurz je zaměřen na výuku teorie a didaktiky lyžování. Studenti prokáží zvládnutí techniky a metodiky sjezdových a běžeckých disciplín.

Kurz vodních sportů

Volitelný