Sportovní reprezentace

Vojtěch Bláha akademický mistr 2021 v enduro MTB

Student Fakulty přirodovědně-humanitní a pedagogické (obor tělesná výchova - angličtina) Vojtěch Bláha se stal akademickým mistrem ČR. Závod v enduro MTB proběhl 8. srpna v Trutnově.

1. místo atletky v běhu na 3000 metrů pro TU v Liberci

Studentka Fakulty textilní Gabriela Veigertová získala titul akademické mistryně ČR v běhu na 3000 m. Závod uskutečněný 7. 9. 2021 byl součástí Českých akademických her v Olomouci. 2021.

Tři medaile za jeden den v karate

Podařený den měla studentka Fakulty přirodovědně-humanitní a pedagogické (obor tělesná výchova - zeměpis) Barbora Znamenáčková na Českých akademických hrách v Olomouci. Dne 5. 9. 2021 získala v karate tři medaile v kategoriích:

2.místo - kata ženy
3.místo - kumite ženy - do 68kg
3.místo - kumite ženy open (bez rozdílu váhy)

Akademičtí mistři ČR v ledním hokeji

Soudě podle posledních excelentních výsledků vyrostl na TUL velmi silný hokejový tým. Na nedávném Akademickém mistrovství České republiky v ledním hokeji v Benátkách nad Jizerou získali liberečtí hráči titul akademických mistrů. Ve finále porazili hokejový výběr Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Jedná se teprve o druhou zlatou medaili v historii kolektivních sportů na Technické univerzitě v Liberci. „Je to výsledek našeho dvouletého snažení. Na hráčích a průběhu tréninků systematicky pracujeme od doby, co se podepsalo memorandum o spolupráci při pořádání hokejových utkání poháru O krále severu,“ řekl trenér hokejového výběru Technické univerzity v Liberci a student Ekonomické fakulty TUL Michal Nedvídek.

První zápas o pohár rektorů liberecké a ústecké univerzity s titulem souboj O krále severu se měl odehrát loni v březnu, utkání však znemožnila koronavirová epidemie. Náhradní termín je naplánován na 16. listopadu 2021 od 18.30 v Home Credit Areně.

Hokejový tým TUL navazuje na přerušenou tradici. Hokej se totiž na liberecké univerzitě začal hrát už v roce 1953, kdy Vysoká škola strojní v Liberci vznikla. V šedesátých letech ale tým odehrál poslední zápas a zanikl. Před dvěma lety se však skupina studentů a pedagogů, kteří spolu hrají hokej jako koníčka, rozhodla, že univerzitní tým zkusí zase po letech postavit.

Adam Pluhař - T-UNI

3. místo na AMČR ve volejbale mužů

Mužští volejbalisté zase z her přivezli bronz. Úspěchem je i dělené 5. místo volejbalistek TUL.

„Ve volejbale mužů jsme byli určitě jedním z favoritů. Přeci jen jsme poslední akademičtí mistři České republiky. I tak je to skvělé umístění. Ve volejbale žen jsme se po dlouhých letech probojovali na finálový turnaj, což také považuji za úspěch,“ zhodnotil úspěch univerzitních výběrů v kolektivních sportech Jan Charousek z Katedry tělesné výchovy a sportu Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické (FP) a vedoucí Akademického sportovního centra KTV FP TUL.

V tomto roce se bohužel akademická mistrovství nekonala.

Akademičtí mistři ČR ve volejbale mužů

Volejbalový tým mužů Technické univerzity v Liberci zdolal ve finále VUT Brno a stal se mistrem ČR na Českých akademických hrách 2019.

První herní den naši hráči porazili v základní skupině týmy MU Brno a ČVUT Praha. Den nato, v pondělí 24. června, ve finálovém zápase zdolali i posledního soupeře, hostitelské VUT Brno a stali se akademickými mistry.

České akademické hry 2019 končí v pátek 28. června, vítězství ve volejbale je zatím jedinou medailovou radostí libereckého týmu. V pořadí univerzit je TUL zatím na 9. místě.