100 let testování tělesné zdatnosti

V roce 2023 uplyne přesně 100 let od historického národního testování úrovně tělesné zdatnosti u mládeže na území tehdejšího Československa. Jedná se tak o zcela unikátní příležitost ke zjištění objektivně změřených sekulárních trendů v oblasti tělesné zdatnosti na našem území.
KTV spolu s Fakultou športu Prešovskej univerzity v Prešove připravují opakované měření, které bude navazovat na celorepublikové testování organizované v roce 1923 Emanuelem a Janem Roubalovými.
Testování začalo 8. 3. 2023 na Gymnáziu Bohumila Hrabala v Nymburce a během března a dubna (jak tomu bylo i před 100 lety) proběhne celkem na dalších čtrnácti českých a pěti slovenských víceletých gymnáziích.
Na výzkumu se budou kromě akademických pracovníků podílet i studentky a studenti studijního programu Sport se zaměřením na zdravý životní styl.

Více informací se dozvíte v článku na tuni.tul.cz nebo na našem Facebooku.