Nový vedoucí KTV

Od 1. 1. 2024 má Katedra tělesné výchovy a sportu FP TUL nového vedoucího. Po jmenování již bývalého vedoucího katedry děkanem se jím stal Mgr. Lukáš Rubín, Ph.D., úspěšný absolvent a doposud zástupce vedoucího katedry.

Pan doktor Rubín zná naši katedru i celou univerzitu nejen z pohledu současného zaměstnance, kterým je od roku 2018, ale také z pohledu bývalého studenta. Na naší alma mater vystudoval bakalářský i navazující magisterský učitelský studijní program v oborové aprobaci tělesná výchova a zeměpis. Po pregraduálním studiu dokončil v roce 2018 zdárně i doktorský studijní program Kinantropologie na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, kde zároveň stále působí na pozici výzkumného pracovníka na Institutu aktivního životního stylu. V rámci své kariéry mimo jiné absolvoval dlouhodobé stáže na americké University of North Dakota či dánské University of Southern Denmark. Vědecky se zaměřuje na oblast pohybové aktivity a tělesné zdatnosti dětí a mládeže, ve které je autorem více než 30 publikací včetně odborných článků evidovaných ve světových databázích. Aktivně také vystupoval na vědeckých konferencích včetně kongresů mezinárodního charakteru (např. Bangkok, Curych, Edinburgh, Odense) a je řešitelem či spoluřešitelem řady výzkumných projektů i s mezinárodním či národním přesahem. Je rovněž garantem studijního programu Sport se zaměřením na zdravý životní styl.

Přejeme panu doktoru Rubínovi úspěšný start v nové funkci.