Skip to main content

Sportoviště

TUL disponuje podle pasportizace následující kapacitou výukových místností: počet výukových místností: 182; plocha výukových místností: 12 128 m2, počet míst ve výukových místnostech: 7 398. Výukové prostory jsou vybaveny technikou požadované úrovně (tabule, promítací plátna, audiovizuální technika, připojení počítačové techniky na internet). Přidělování učeben pro výuku se realizuje podle požadavků vyučujícího na vybavení a velikost v rámci přípravy univerzitních rozvrhových akcí. Úplný přehled jednotlivých dostupných výukových prostor je k dispozici na stránkách IS/STAG (viz https://stag.tul.cz). Výuka FP TUL je zajišťována ve výukových prostorách celouniverzitního nebo fakultního charakteru.

Pro výuku jsou využívány sportoviště a odborné učebny TUL s výjimkou výuky plavání (Bazén Liberec, viz http://bazen-info.cz) a výuky atletiky v zimních měsících (Atletická hala Jablonec nad Nisou, viz http://www.sportjablonec.cz/sportoviste/atleticka-hala)

Sportovní hala je využívána k výuce gymnastiky, basketbalu, volejbalu a badmintonu. Hala se sportovní dřevěnou podlahou na pružném roštu. Osvětlení dle příslušné normy ČSN (rovnoměrné prosvětlení celého sportovního prostoru), ozvučení (plošné ozvučení přes mikrofon). Vyznačená hřiště: basketbal 1x, volejbal 2x (centrální kurt 1x), badminton 4x.
V REKONSTRUKCI

Sportovní hala je využívána k výuce gymnastiky, basketbalu, volejbalu a badmintonu. Hala se sportovní dřevěnou podlahou na pružném roštu. Osvětlení dle příslušné normy ČSN (rovnoměrné prosvětlení celého sportovního prostoru), ozvučení (plošné ozvučení přes mikrofon). Vyznačená hřiště: basketbal 1x, volejbal 2x (centrální kurt 1x), badminton 4x. Hala vybavena elektricky sklopnou basketbalovou konstrukcí, světelný ukazatel na basketbal, nářadí a náčiní pro výuku gymnastiky v plném rozsahu. V hale je nainstalován velkoformátový displej (200 x 120 cm), který umožňuje spouštět prezentace a další výukové materiály, které se běžně využívají. Je možné provádět videorozbory, vytvářet a sdílet výukové materiály přímo na web. Dále tento displej slouží jako tabule, na kterou se píše speciální elektronickou tužkou. Displej má vlastní OS Android, možno se na displej připojit i z PC. Využití zejména pro sportovní hry a gymnastiku.

V REKONSTRUKCI

Sportovní hala je využívána k výuce florbalu, futsalu, volejbalu, netradičních sportovních her a sportovního lezení. Hala s umělým povrchem Lobadur. Osvětlení dle příslušné normy ČSN (rovnoměrné prosvětlení celého sportovního prostoru), ozvučení (plošné ozvučení přes mikrofon). Vyznačená hřiště: florbal 1x, futsal 1x, volejbal 3x (centrální kurt 1x). K oddělení jednotlivých polí hrací plochy slouží 3 dělící opony elektromechanicky ovládané. Hala je vybavena umělou lezeckou stěnou na pevné konstrukci, univerzálním světelným ukazatelem, florbalovými mantinely, brankami na florbal a futsal.

PŘESUNUTA NA KOLEJNÍ BLOK A

Prostory posilovny rozděleny na aerobní a silovou zónu. Vybavení posilovny: posilovací lavice a posilovací stroje značky Technogym, sada činek jednoruček 2,5–50 kg, běžecké pásy, veslovací a lyžařské trenažéry, rotopedy, ergometry, cyklotrenažéry, eliptické trenažéry a steppery.

V PLÁNOVANÉ VÝSTAVBĚ

Tělocvična je ve výstavbě v rámci přiděleného projektu ERDF II. Tělocvična s boulderovou stěnou 176 m2 bude od roku 2021 nabízet kvalitní zázemí pro výuku boulderingových technik lezení. Tělocvična bude zahrnovat kormě boulderingové stěny i různorodé lezecké příslušenství (chyty, stupy, hrazdy, sklony apod.). Tělocvična s kvalitní dopadovou plochou bude splňovat přísné normy s ohledem na bezpečnost studentů.

V REKONSTRUKCI

Lezecká stěna o rozměrech 450 m2, 32 m široká, 12 m vysoká. Stěna má 24 vratných bodů, ke kterým vedou cesty z nastavitelných pískovcových chytů. Jednotlivé cesty jsou odlišeny barvou chytů. Ke každému slaňovacímu kruhu vedou 2-3 cesty, které jsou během roku minimálně jednou přestavěny.

V REKONSTRUKCI

Prostory odpočívárny sauny slouží mimo provozní dobu k výuce sportovních masáží. Vybavení zahrnuje 12 skládacích masérských stolů.

Nafukovací hala se třemi tenisovými kurty (rozměry 55 x 36 m). Umělý povrch, plášť z tepelné 3vrstvé izolace, vysoká světlopropustnost s ochranou proti UV záření. K dispozici 3 tenisová hřiště (3 volejbalová hřiště), 6 přenosných sítí na minitenis, tenisový trenažér.

Fotbalové hřiště s umělým trávníkem 4. generace (rozměry 98 x 56 m), osvětlení dle normy ČSN, certifikace FAČR. Na hřišti probíhá výuka fotbalu, softbalu a frisbee. K dispozici stálé fotbalové branky o rozměrech 7,32 x 2,44 m, přenosné branky 5 x 2 m (2 páry) a 3 x 2 m (3 páry).

Streetbalové hřiště oficiálních rozměrů. Povrchem je zámková dlažba. Basketbalové koše jsou stahovací ve spojitosti s pružinovou obroučkou.

Prostory posilovny jsou rozděleny na aerobní a silovou zónu. Vybavení posilovny: posilovací lavice a posilovací stroje značky Technogym, sada činek jednoruček 2,5–50 kg, běžecké pásy, veslovací a lyžařské trenažéry, rotopedy, ergometry, cyklotrenažéry, eliptické trenažéry a steppery.

V současné době se v těchto prostorách nachází posilovna

Tělocvična nabídne od 9/2023 moderní prostory s kvalitním příslušenstvím (kromě základního vybavení například tzv. cross trenažér či moderní běhací pásy) pro výuku a funkční trénink crossfit.

V současné době se v těchto prostorách nachází posilovna

Tělocvična nabídne od 9/2023 moderní prostory s kvalitním příslušenstvím a funkční podlahou (tatami) pro výuku úpolových sportů a sebeobrany.

Tělocvična slouží k výuce moderních pohybových forem tradičního tanečního charakteru, například aerobik, jumping, dance step apod. K dispozici je i zrcadlová stěna na dlouhé straně, ozvučení zajištěné moderní reprosoustavou s mixážních pultem, náhlavní mikrofon a rozličné příslušenství k výuce.

Tělocvična slouží k výuce moderních pohybových forem vyžadujících závěsný systém, například fly jóga, TRX, aerial hoop, bungee workout apod. včetně bohatého příslušenství a vybavení.

Tělocvična slouží primárně pro výuku zdravotní tělesné výchovy, zdravotních a kompenzačních cvičení, bosu a jógy. Sál s umělým povrchem GREBOGYMFIT, zrcadlová stěna, ribstole na protější straně (12 ks).

Tělocvična určená k výuce a výzkumným účelům v oblasti psychomotoriky. Tělocvična kromě základního vybavení (PC, audio, projektor atp.) obsahuje testové sestavy (BOT-2 a MABC-2) s materiálem zaměřené na psychomotorickou diagnostiku.

Areál disponuje třemi antukovými tenisovými kurty. Součástí areálu jsou šatny, sociální zařízení a možnost občerstvení.